Αναλυτικά αποτελέσματα των εκλογών της 1ης Φεβρουαρίου

 Για την ΠΕΥ ΟΑΕΔ  Ψήφισαν: 629,

  Άκυρα:6 ,  Λευκά : 17,  Έγκυρα 606

Έλαβαν:

1η Παράταξη:    Συμμετοχή – Ενότητα- Δράση

 

 ψήφοι:  192 έδρες 3

 

Εκλέγονται:

 

1) Μακράκης Γεώργιος :  ψήφοι   150

2) Ανάγνου Νικόλαος     :  ψήφοι    77

3) Λάτση Χάιδω             :  ψήφοι    74

 

Αναπληρωματικοί:

 

Τσίγας Γεώργιος   

Καπετανόπουλος Πέτρος

Καραούλης Γεώργιος

Μαυρομιχάλη Μαρίνα

Μυτάκης Δημήτριος

Βαλβη Δέσποινα

Κουρομιχελάκη Αννα

Μιχαηλίδου Ευδοκία

Κοκκινάκη Μαρία Νίκη

Καλοπίση Βασιλική

Βλάχος Χρήστος

 

 

2η Παράταξη ΔΑΚΕ

 

ψήφοι : 159 έδρες 3

 

Εκλέγονται:

 

1)Θεολόγου Φωτεινή :ψήφοι 93

2) Παπαοικονόμου Δημήτριος: ψήφοι 65

3) Ρέππας  Ιωάννης: ψήφοι  45

 

Ανπληρωματικοί:

Γκλάβας Γεώργιος

Νταλιάνης Κωναστντίνος

Παπαρούπα Αννα

Θεοδωρακόπουλος Σπύρος

Γκούνης Στασινός

Κανελοπούλου Πέγκυ

Καλαντζή Καλλιόπη

Χαλουλάκος Ηλιας

Γεωργίου Γεώργιος

Καρασταμάτη Χρυσάνθη

Παναγιώτου Τζίνα

Κούρογλος Άγγελος

 

 

 

 

3η Παράταξη

Δημοσιοϋπαλληλική Ενότητα  ψήφοι :88 έδρες  2

Εκλέγονται:

Δοβρίδης Γεώργιος :      ψήφοι 57

Αγραφιώτου Ουρανία:  ψήφοι 50

 

Αναπληρωματικοί:

Σχίζα Αικατερίνη

Ζούμπος Γεώργιος

Κρητικού Σοφία

Ανδριόπουλος Διονύσιος

Σιουσιουρας Δημήτριος

Βασιλοπούλου Φωτεινή

 

4η Παράταξη (ισοψήφησε με τη δημοσιοϋπαλληλική ενότητα)

 

Ριζοσπαστική Συσπείρωση ΟΑΕΔ ψήφοι 88 έδρες 2

 

Εκλέγονται:

1) Δέρβας Δημήτριος,      ψήφοι : 44

2) Κολλιόπουλος  Ηλίας,  ψήφοι:44

 

Αναπληρωματικοί:

Φωτόπουλος Παναγιώτης

Σπύρος Σπύρου

Ραυτοπούλου Αφροδίτη

Βλάχος Κωνσταντίνος

Περωτή Ελευθερία

Κωνσταντινοπούλου Αρετή

Γιαλούρης Παναγιώτης

Αγιώτης Ευάγγελος

Ταρλάμης Ιωάννης

 

 

5η Παράταξη

 

ΠΑΣΚΥ ΟΑΕΔ  ψήφοι :79 έδρες 1

Εκλέγονται:

Βέττας Χαρίσης ψήφοι :44

 

Αναπληρωματικοί:

Κάρδαρης Γεράσιμος

Παπουτσής Παναγιώτης

Λάμψια Αγγελική

Αποστολίδης Κωνσταντίνος

Αλεβυζάτου Ευτυχία

Φακιολά Δήμητρα

Τασλακίδης Ευθύμιος  

 

Για την εξελεγκτική επιτροπή εκλέγονται:

Γκότση Αικατερίνη 

Κιάμος Στέφανοσ

 

 

 Αποτελέσματα  για την εκλογή αντιπροσώπων στην Ομοσπονδία:

 

 

  1η Παράταξη Συμμετοχή Ενότητα Δράση ψήφοι 183 έδρες 8

Εκλέγονται:

 

1) Μακράκης Γεώργιος  144

2) Λάτση Χάιδω                70

3) Καπετανόπουλος Πέτρος  68

4)Ανάγνου Νικόλαος  65

5) Τσίγας Γεώργιος  64

6) Καραούλης Γεώργιος 62

7) Ραγκούσης Ιωάννης 60

8) Μαυρομιχάλη Μαρίνα 43

 

Αναπληρωματικοί:

Χανιωτάκης Μανώλης

Βάλβη Δεσποινα

Κουρομιχελάκη Άννα

Μιχαηλίδου Ευδιοκία

Κοκινάκκη Μαρία Νίκη

Βλάχος Χρήστος

 

2η Παράταξη ΔΑΚΕ : 157   έδρες  6

 

Εκλέγονται :

Θεολόγου Φωτεινή

Παπαοικονόμου Δημήτριος

Ρέππας Ιωάννης

Γκλάβας Γεώργιος

Νταλλιάνης Κωνσταντίνος

Παπαρούπα Άννα

 

Αναπληρωματικά

Κανελλοπούλου Πέγκυ

Θεοδωρακόπουλος Σπύρος

Γκούνης Στασινός

Καλοφωλιά Παναγιώτα

Καλαντζή Κάλλιόπη

Γεωργίου Γεώργιος

 

(Δεν διαθέτουμε τα ακριβή αποτελέσματα για τη ΔΑΚΕ όσον αφορά τους αντιπροσώπους  στην Ομοσπονδία, μόλις τα αποκτήσουμε θα τα αναρτήσουμε.)

 

3η Παράταξη

Δημοσιοϋπαλληλική Ενότητα -Συνεργαζόμενοι, ψήφοι 92 έδρες 4

 

Εκλέγονται:

Δοβρίδης  Γεώργιος 60

Αγραφιώτου Ουρανία 53

Σχίζα Αικατερίνη 43

Κρητικού Σοφία 35

 

Αναπληρωματικοί

 

Ανδριόπουλος Διονύσιος

Ζούμπος Γεώργιος

Μαρούσης Γεώργιος

Βασιλοπούλου Φωτεινή

Σιουσιουρας Δημήτριος

 

4η Παράταξη

 

Ριζοσπαστική Συσπέιρωση ΟΑΕΔ  ψήφοι 91 έδρες 4

 

Εκλέγονται :

Κιάμος Στέφανος  53

Δέρβας Δήμήτριος 50

Σπύρος Σπυρίδων  39

Κολιόπουλος Ηλίας 35

 

Αναπληρωματικοί:

Φωτόπουλος Παναγιώτης

Ραυτοπόυλου Αφροδίτη

Αποστολοπούλου Ελένη

Περωτή Ελευθερία

Κωνσταντινοπούλου Αρετή

Βλάχος Κωνσατντίνος

Γιαλούρης Παναγιώτης

Ταρλάμης Ιωάννης 

Αγιώτης Ευάγγελος

 

5η Παράταξη

 

ΠΑΣΚΥ  ΟΑΕΔ  ψήφοι:79  έδρες 3

 

Εκλέγονται:

 

1) Παπουτσής Παναγιώτης

2) Βέττας Χαρίσης

3)Κάρδαρης Γερἀσιμος

 

Αναπληρωματικοί:

Λάμψια Αγγελική

Αλεβυζάτου Ευτυχία

Φακιολά Δήμητρα

Αποστολίδης Κωνσταντίνος

Τασλακίδης Ευθύμιος

 

 

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *